×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ مهر - ۱۳۹۹   
true
true
۳ گروه خونی نادر در اصفهان

به گزارش نخست نیوز ،  مدیر کل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به شناسایی ۳ گروه خونی نادر در سطح استان اصفهان، گفت: ۱۲ نفر از این افراد در بین اهدا کنندگان خون شناسایی شدند و ۶ نفر هم بیمارانی بودند که در بیمارستان ها بستری شده بودند.

مجید زینلی  با بیان اینکه حدود ۲۰۰ نوع گروه خونی نادر در سراسر جهان کشف شده است، اظهار کرد: درصورتی به گروه خونی، نادر گفته می شود که از هر ۵ هزار نفر، یک نفر دارای آن گروه خونی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ۴ نوع گروه خونی شایع وجود دارد که هرکدام از آنها مثبت و منفی می شود و در مجموع ۸ گروه خونی را تشکیل می دهند که عموم مردم دارای این نوع گروه های خونی هستند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان افزود: افرادی که دارای گروه خونی نادر هستند، به هر دلیلی روی گلبول های قرمز رنگ آنها آنتی ژن هایی به وجود آمده که سبب متمایز شدن آنها بین ۴ گروه خونی اصلی می شود.

زینلی با اشاره به اینکه افرادی که دارای گروه های خونی نادر هستند نمی توانند به گروه های خونی دیگر خون بدهند یا از آنها خون بگیرند، ادامه داد: گروه های خونی نادر، صرفا می توانند از هم گروه خونی خود خون دریافت کنند.

وی با بیان اینکه گروه های خونی براساس تعداد و شیوع آنها طبقه بندی می شوند، خاطرنشان کرد: در استان اصفهان هم گروه خونی نادر وجود دارد و برای این افراد شناسنامه تهیه شده و کاملا مشخص هستند.

مدیرکل انتقال خون استان ادامه داد: اگر فردی به گروه خونی خاصی نیاز داشته باشد می توانیم از سایر مناطق کشور برای این فرد خون تهیه کنیم، در عین حال که سایر مناطق کشور هم با هر گروه خونی خاصی از استان اصفهان تقاضای خون کنند، توانایی ارسال داریم.

وی با اشاره به اینکه، افراد با گروه های خونی نادر کاملا سالم هستند، گفت: گروه های خونی نادر در تمام مناطق دنیا وجود دارد و هیچ افزایش یا کاهشی در تعداد افراد دارای این گروه های خونی اتفاق نیفتاده است.

منبع : ایسنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true