×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ مرداد - ۱۳۹۹   
true
true
اسد قتل البغدادی را شوخی ترامپ خواند

به گزارش نخست نیوز ، رییس جمهوری سوریه درباره تشکر دونالد ترامپ همتای امریکایی خود از سوریه بابت کشته شدن «ابوبکر البغدادی» گفت: این یکی از شوخی های اوست.

بشار اسد در گفت و گو با مجله «پاری مچ» فرانسه که خلاصه ای از آن روز چهارشنبه در تارنمای این نشریه منتشر شد در پاسخ به این سوال که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری امریکا در تقدیر از کشته شدن «ابوبکر البغدادی» نام سوریه را ذکر کرده است، آیا شما در این ارتباط به آمریکایی ها اطلاعات داده اید؟، این مطلب را بیان کرد.

اسد در پاسخ به این سوال که آیا می دانستید او کجاست؟ خاطر نشان کرد : همیشه وقتی کسی این سوال را از من می پرسد، مرا می خنداند، مهم ترین مساله این است که آیا واقعا” ابوبکر البغدادی کشته شده است یا نه و اکنون این سوال مطرح است که آیا واقعا این کمدی زیبا که توسط آمریکایی ها اجرا شده بود، رخ داده است یا خیر.

وی همچنین در این باره که به دنبال توافق نظامی سوریه با کردهای معروف به یگان های مدافع خلق «ی. پ. گ» در صورتی که این توافق سیاسی شود، دولت سوریه قلمرو شمالی از جمله زندان های آن را در دست خواهد گرفت، از این پس تکلیف حدود ۴۰۰ تروریست داعشی فرانسوی زندانی کردها چه می شود؟ گفت: هر تروریستی در مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه تابع قانون این کشور خواهد بود. این مساله در مواجهه با تروریسم کاملا آشکار است. بنابر این آنان در دادگاه های تخصصی مقابله با تروریسم محاکمه می شوند.

رییس جمهوری سوریه در پاسخ به این سوال خبرنگار مجله فرانسوی که شما پس از هشت سال جنگ اکنون به سمت یک پیروزی روی آوار می روید. نیمی از مردم سوریه آواره شده اند یا در تبعید به سر می برند. ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. آیا می دانید که بدون کمک روس ها و ایرانی ها خواهید باخت؟ نیز گفت : این یک جنگ سخت است. آسان نیست. ما یک قدرت بزرگ نیستیم اما در مقابل قدرت های بزرگ و ثروتمندترین کشورهای جهان قرار داشتیم.

اسد ادامه داد، کاملا” مسلم است که حمایت های دوستانمان آسیب های را کمتر و در بازیابی سرزمین ها به ما کمک کرده است. در مورد این که آیا بدون این حمایت، سوریه به سمت تجزیه یا شکست کامل خواهد رفت، سوال شما یک فرضیه است. گاهی پیش بینی نتیجه مسابقه تنیس بین تنها دو بازیکن هم دشوار است و در آنجا شما در مورد ده ها بازیکن و هزاران تروریست صحبت می کنید.

 

منبع:آخرین خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true