×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۹   
true
true


۲۶۷ دستگاه خودروی سنگین در حال تردد در شهر تهران از زمان شروع اجرای طرح کنترل وضعیت آلایندگی، مورد آزمون مجدد آلایندگی (کدری دود) قرار گرفتند.

به گزارش نخست نیوز، اکیپ کنترل آلایندگی کنار جاده ای به همراه پلیس از پنجم مهرماه نسبت به کنترل آلایندگی ۲۶۷ دستگاه خودروی سنگین در حال تردد اقدام کرده که از این تعداد ۲۶ دستگاه فاقد معاینه فنی و ۶۴ دستگاه در آزمون آلایندگی مردود شده است.

این خودروها به علت نداشتن معاینه فنی و یا تولید آلایندگی بیش از حد مجاز توسط پلیس جریمه و در صورت نیاز فک پلاک شده اند. ضمناً ۴۹ دستگاه خودرو به رغم داشتن معاینه فنی، به علت مردودی در آزمون آلایندگی، جریمه و معاینه فنی آن ها ابطال شده است.

در این طرح یک ماهه سرویس کارکنان چندین ارگان و سازمان مورد ارزیابی قرار گرفته و کنترل برخی از سازمان ها به علت عدم همکاری لازم در ورود به توقفگاه های اتوبوس های سرویس کارکنان به تعویق افتاده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با توجه به اهمیت موضوع و نیاز به کنترل وضعیت آلایندگی این خودروها، جهت اخذ مجوزهای لازم برای ورود مکاتبه با دادستانی انجام شده و این مسئله به جدیت از مراجع قانونی ذیربط در حال پیگیری است . بدون تردید اثربخشی این طرح مستلزم همکاری سایر ارگان ها و سازمان ها در این خصوص بوده ومشارکت در اجرای آن نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت شهروندان ایفا خواهد کرد.

بنابر بخشنامه استاندار به کلیه وزارتخانه و دستگاه های اجرایی مبنی برالزام استفاده از خودروهای دارای معاینه فنی، کنترل مضاعف آلایندگی خودروهای سنگین در سطح شهر تهران، ادامه خواهد داشت.

نورا حسینی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true